Vita Gazette

Le notizie dall’Italia.

Ore del momento…

Korona salgınının küresel köydeki dondurucu krizine rağmen şirketler, yeni ürünler ve iletişim platformları yollarına devam ediyor. Saat fuarlarından kimsenin vazgeçemeyeceğini düşünen saat firmaları, 30 Ağustos-3 Eylül tarihleri ​​arasında, saat dünyasına hareketlilik kazandıran Geneva Watch Days 2021’i düzenleyerek yeni modellerini sergiledi.

Fuara, Bvlgari, Breitling, De Bethune, Gerald Genta, Girard-Perregaux, H. Moser & Cie., MB&F, Ulysse Nardin, Urwerk, Arnold & Son, Bianchet, Charles Girardier, Czapek, Doxa, Ferdinand Berthoud, Frederique Constant Group, Greubel Forsey , Konstantin Chaykin, Louis Erard, Maurice Lacroix, Oris, Parmigiani Fleurier, Phillips Association, Bacs & Russo, Raketa ve Reuge gibi firmalar katıldı.

Bvlgari, Geneva Watch Days’e bir dizi yeni modelle katıldı. İtalyan moda evi, değerli ve kaliteli mücevherlerden spor saatlere ve en tanınmış Disney karakterlerinden birinin sürpriz görünümüne kadar her şeyi içeren dört koleksiyon serisinde dokuz yeni ürünle büyük beğeni kazandı.

Gülümseyen, sıçrayan Mickey Mouse saatler…

2000 yılında Bulgari’nin satın aldığı Gérald Genta Arena, Mickey Mouse saatini yuvarlak ve sağlam kasalı olarak üretmeye başlamıştı. Bu saatler, Genta’nın yüksek komplikasyonları ve ikonik kasa tasarımlarıyla birlikte imrenilen koleksiyon ürünleri haline geldi. Bulgari, Disney’in en ünlü karakteri Mickey Mouse’un gülen yüzünü bir saatle birleştirdi. Mickey’nin kolu, geri dönüş mekanizması ile dakika manipülatörünün en önemli özelliğini oluşturuyor. Kahkahalarla kısılan sevimli farenin gözleri, zamanın en şirin şekilde okunmasını sağlıyor. Ayrıca, saat 17:00’yi  gösterdiğinde sıçrayan ve değişen bir saat göstergesi de bulunuyor.

Ferdinand Berthoud

Son derece komplike saatleri az sayıda üretmesiyle tanınan Ferdinand Berthoud, türünün tek örneği olmasa da çelik spor saat alanına da girdi. Bu model markanın tamamen siyah ve aynı zamanda çelikten yapılmış ilk modeli oluyor. Alaşım kumlanır ve siyah DLC kaplama ile kaplanır. Kara arka plandaki kontrastlar arasında, altın ibreler ve daha hafif mat bir malzemeyle işlenmiş kumlanmış saat ve dakika sayacı, saat imleri ve kırmızı renkte merkezi saniye sayacı ve yedek diyafram gibi öğeler bulunur. Flip tarafında, yarım köprüler (safir kristalden yapılmıştır) açılı, oyulmuş ve kırmızı renklidir ve tourbillon taşıyıcısını ve merkezi saniye ibresini çevreliyor. Sadece Monako’daki Art in Time galerisinde satışa sunulacak ve gelirin bir kısmı Fransız prensliğinde bulunan Prince Albert Vakfı’na gidecek.

Ulysse nardin

Geneva Watch Days’in kurucu ortağı olan Ulysse Nardin, sadece bir koleksiyona odaklanırken Marine Torpilleur koleksiyonu için beş yeni model tanıttı. Hepsi silikon eşapmanlarla donatılmış (şirket 2001 yılında Freak modelinde malzemeyi ilk kullananlar arasındaydı) ve Ulysse Nardin’in 175. yıldönümünü duyurmak için “1846’dan beri Kronometri” imzasıyla işaretlenmiş. Klasik görünümün muhteşem UN-128 kalibre ile birleşimi, Ulysse Nardin’i bu kadar özel bir marka yapan şeyin mükemmel bir örneği olarak öne çıkıyor.

Girard-Perregaux

Girard-Perregaux, 230. yıldönümlerini kutlamak için “Üç Köprü”nün çok özel bir versiyonunu sundu. İşte üç uçan köprülü 18 ayar pembe altından 44 mm tourbillona ilk bakış. Adından da anlaşılacağı gibi, bu markaları için oldukça ağır bir mekanik başarıdır. Köprüler, dişli takımı, namlu ve tourbillon için destek çubukları görevi görüyor. Ayrıca hareketin üzerinde duracağı ana levha işlevini yapıyor. Sonuç olarak, iskelet mutlak mükemmelliğin simgesi olarak büyülüyor.

Arnold ve Oğul Globetrotter

World Timers, muhteşem ve karmaşık bir saatin eşsiz cazibesine sahiptir. Genellikle, dünyadaki 24 şehrin tümü için zamanı aynı anda gösteren 24 saatlik dönen bir halka aracılığıyla çalışırlar. Bununla birlikte, Globetrotter örneğinde, bu gezegenin farklı şekilde döndüğünü söyleyelim: Globetrotter’daki 24 saatlik halka, yarımküre içinde dönerken yerine sabitlenir. Ayrıca kuzey yarım küreyi referans noktası olarak kullanır.

Urwerk

Urwerk  2019 yılında piyasaya sürülen UR-100 modelinin üçlü uydu zaman göstergesi ile antik Yunan madeni paralarında kullanılan malzemeden esinlenerek yeni bir alaşım türü ile yeni bir daire yarattı. Yeşilimsi altın metal üzerine eşmerkezli halkaların her ikisi de modern güzellikten ilham aldı. Tasarım panosu, antik bir Yunan tiyatrosunun basamaklı oturma düzenine kadar her şeyi içeriyor.

Sinn 103 Classic 12 Ters Panda Kronograf

Sinn 103 Classic 12 Reverse Panda Chronograph, markanın 60. yıl dönümünü kutluyor. Ayrıca, aynı zamanda markanın harika geçmişinin harika bir ifadesi olarak öne çıkıyor. 103, markanın en ikonik modelidir, ancak normal modellerin hiçbiri bu retro esinli güzelliğe uzaktan bile yaklaşamıyor. Sinn 103 Classic 12, bizi Sinn’in 103’ün birçok parlak varyasyonunu piyasaya sürdüğü 1970’lere götürüyor.

Breitling, Top Time Klasik Otomobil Kapsül Koleksiyonu

Breitling Top Time Classic Cars Kapsül Koleksiyonu, 1960’lardan kalma klasik spor saatleri ve klasik otomobil sevenleri çok mutlu edecek model ailesi sunuyor. Olağanüstü kronograf üçlüsü, Amerikan otomotiv kültürünün üç simgesi Chevrolet Corvette, Ford Mustang ve Shelby Cobra’dan ilham aldı. Bu nedenle 1960’lara anlamlı bir selam gönderirken günümüzün modern-retro pratiğinin ruhunu başarıyla yansıtmaktadır. Kronograf modelleri, turuncu, sarı veya kırmızı ve mavi renkli kadranlara sahip paslanmaz çelik kasalara yerleştirilmiştir. Her arabanın logosu kasanın arkasına detaylı olarak işlenmiştir…

error: Content is protected !!