Vita Gazette

Le notizie dall’Italia.

Avrupa’nın kraliçesi İtalya!

Vita gazette – Harika mavi! Korkulan Sırbistan’ı maç boyunca kontrol eden maviler heyecanlı bir oyun sergiledi. Tüm oyuncular muhteşem bir final oynadı.  İtalya, final maçında Sırbistan’ı 3-0 yendi ve  voleybolda da Avrupa’nın kraliçesi oldu…

Bayan voleybol takımı, tarihinde üçüncü kez Avrupa şampiyonu oldu. İtalyanlar, finalde ev sahibi Sırbistan’ı 3-1 mağlup etti: 24-26, 25-22, 25-19, 25-11. Belgrad’daki ‘Stark Arena’da 20.500’den fazla Sırp seyircinin önünde oynanan final maçı galibiyeti daha da anlamlı kıldı. Zorlu rakiple yapılan maçta kızlar baştan sona mücadeleyi bırakmadılar. İlk setten itibaren noktadan noktaya başlattıkları oyunu son sete kadar büyüyerek devam ettirdiler. Kontrol ettiler. Ve hem Tokyo’da yenildikleri takımdan intikamlarını aldılar hem de zaferin ölümsüz tadını tattılar.

Teknik direktör Mazzanti: Olağanüstü sonuç

Bayanlar Italvolley koçu Davide Mazzanti, “Uzun bir yaz oldu, mücadele ettik ama kızlar olağanüstü bir şey yaptı. Sahaya dönmek, yeniden eğlenebilmek inanılmaz bir çabaydı. Bu son birkaç maçta kızların eğlendiğini ve yeteneklerinin ne olduğunu ifade ettiğini görmek güzeldi. Kızlar çok iyiydi, kelimeleri bulmak zor, çok zor bir zamandı ama onlar adına mutluyum ve hareket için buna ihtiyacımız vardı” dedi.

Sylla: Kazanmak istiyorduk

Avrupa şampiyonluğu sevincini tutamayan Miriam Sylla, “İnanamıyorum, çok mutluyum, mükemmel bir maç oynadık” yorumunu yaptı. “Sırbistan’a karşı her zaman zor olduğunu biliyorduk ve olimpiyatlardaki maçı hatırladık. Buraya gelip bir şeyleri kanıtlamaya karar verdik ve neler yapabileceğimizi gösterdik. Olimpiyatlardan sonra pes etmedik, çok çalıştık çünkü bir şeyler kazanmak istiyorduk.”

Bu bir takım zaferiydi, ama hepsinden önemlisi, kupayı kaldıran kaptan muhteşem bir Myriam Sylla ve turnuvanın en iyi oyuncusu olarak ödüllendirilen her zamanki Paola Egonu vardı. Egonu 29 puan, Sylla 20, ardından Pietrini’den 13, Danesi’den 8, Malinova’dan 2 ve Chirichella’dan bir puan takımı şampiyonluğa taşıdı…

error: Content is protected !!