Vita Gazette

Le notizie dall’Italia.

İtalya’nın Ukrayna’ya desteğine Kolezyum da eşlik etti

Vita gazette – Başbakan Mario Draghi’nin, “Ukrayna’nın egemenliği için her şeyi yapacağız, Rusya’ya sert yaptırımlar uygulayacağız” açıklamasına İtalya’nın dünyaca ünlü simgesel yapısı da eşlik etti. Kolezyum, dayanışma amacıyla Ukrayna bayrağının rengiyle aydınlandı. Avrupa’nın diğer ülkeleri de bu uygulamayı simgesel yapılarında uyguladı.

Başbakan Draghi, Moskova ili anlamlı bir diyalog kurmanın imkansız olduğunu söylemiş ve Rusya’ya, “Koşulsuz olarak güçlerinizi uluslararası sınırlarınıza çekin” çağrısı yapmıştı. “Müttefiklerimiz yanımızda… hep birlikte Ukrayna’nın egemenliğini, Avrupa’nın güvenliğini, uluslararası düzenin bütünlüğünü korumak için ne gerekiyorsa yapacağız” demişti. Ve Avrupa Birliği (AB) olarak, çok sert yaptırım paketi uygulayacaklarını kaydetmişti. Sözlerini, “Ağır sonuçlar vermeye hazır olduğumuzu her forumda açıkça belirttik… Şimdi bunları uygulama zamanı.” diyerek bitirmişti.

Dün gece İtalya’da ve ABD ile birlikte Ukrayna’nın yanında yer alan diğer Avrupa Birliği (AB) ülkelerinde ünlü simgesel yapılar Avrupa ile dayanışma için Ukrayna bayrağı renkleriyle aydınlandı.

error: Content is protected !!