Vita Gazette

Le notizie dall’Italia.

Prens Harry ve Meghan Markle yeniden BM’de

Vita gazette – Prens Harry 18 Temmuz’da Birleşmiş Milletler’de (BM) bir konuşma yapacak ve eşi Prenses Meghan Markle da yanında olacak. Sussex Dükleri Cam Saray’a ilk kez davet edilmiş olmaması çiftin geleceğinin giderek daha politik olacağının göstergesi olarak kabul ediliyor.

Prens Harry, Birleşmiş Milletler’de tüm dünyaya seslenecek. 18 Temmuz’da Prens Harry, Uluslararası Nelson Mandela Günü olarak bilinen Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda bir konuşma yapacak ve eşi Meghan Markle onu desteklemek için orada olacak. Prens Harry’nin konuşmasında, dünyanın en büyük sorunları arasında yer alan iklim değişikliği ve küresel açlığın etkilerine dikkat çekeceği bildirildi.

Kraliçe Elizabeth’in Platinum Jubilesinde  ardından, İngiltere’nin Harry ve Meghan Markle için yeni bir halk katılımı var. Sussex Dükleri, Nelson Mandela Günü vesilesiyle düzenlenen Birleşmiş Milletler Genel Kurulu için 18 Temmuz’da New York’a gidiyor. Harry’nin Güney Afrikalı politikacı ve aktivist onuruna yapacağı konuşmayla ilgili şimdiden büyük bir beklenti oluştu. Prens Harry’nin iklim değişikliğinden, açlığa, ırkçılıktan kürtaja kadar dünyanın önemli sorunları hakkında önemli bir konuşma yapması bekleniyor.

Prens Harry ve Meghan Markle’ın Birleşmiş Milletler katılımı ilk kez gerçekleşmiyor.  2021 yılında her ikisi de Dünya Liderleri Toplantısına davet edilmişlerdi. Harry ve Meghan için bu davet, kraliyet hayatına veda ettikten sonra ilk yüksek profilli yolculuk olarak kabul ediliyor. Aynı zamanda sosyalden eğitime ve özgürleşmeye kadar belirli konuların altını çizmek için bir fırsat olacak.

Sussex Dükü ve eşi, 2019 yılında Mandela’nın dul eşi Graça Machel ile Güney Afrika’daki kraliyet gezileri sırasında tanışmışlardı, ancak Prens ve Afrika arasındaki bağlar, annesi Lady Diana’nın yanında yoğun çalışması sayesinde daha da ileri gidiyor. Prenses Diana ölümünden birkaç ay önce tanıştığı Mandela ile kurduğu saygınlık ve dostluk ilişkisi sayesinde ayrıcalıklı eylem alanlarından biri olmuştu.

Çift en son Eylül 2021’de Kaliforniya’dan New York’a seyahat etmiş, Prens Harry ve Meghan Markle, Central Park’taki Global Citizen Live konserinde aşı eşitliği hakkında farkındalık yaratmıştı. İkili, Özgürlük Kulesi’ni de ziyaret edip BM Genel Sekreter Yardımcısı Amina Mohammed’le bir araya gelmişti.

2009’dan bu yana Birleşmiş Milletler, Nelson Mandela’nın mirasını her yıl 18 Temmuz’daki doğum gününde Uluslararası Nelson Mandela Günü’nü kutlayarak anıyor.

error: Content is protected !!