Vita Gazette

Le notizie dall’Italia.

Taormina 68. Film Festivali’nin en iyisi: Kaynama Noktası

Vita gazette – Taormina Film Fest 2022’nin kazananı Philip Barantini’nin Kaynama Noktası oldu. Hem en iyi film hem en iyi yönetmenlik ödülünü de alarak, Altın ve Gümüş Charybdis’i kazandı. Stephen Graham, lüks bir restoranda hem kişisel hem de finansal sorunlarla boğuşan, ekibiyle yüzleşmek zorunda kaldığı fırtınalı bir gece geçiren ve ekibin baskısıyla başa çıkan Andy’yi canlandırıyor. Yılın en zorlu günü, yeni restoranının açılışı oluyor. Tek bir sekansda çekilen film, dört BAFTA adaylığı, on bir adaylık ve dört İngiliz Bağımsız ödülü kazandı.

En iyi kadın oyuncu ödülü Polyphemus maskesini, Bebek Piramidi’nde sergilediği etkileyici yorumu ile Danica Curcic kazandı. Yardımcı üreme gibi çetrefilli bir temayı işleyen filmde Curcic, karakterinin tüm duygusal karmaşıklığını ve özgünlüğünü aktarma konusunda olağanüstü bir yetenek sergiliyor.

En iyi aktör ödülü Mask of Polyphemus’u Kaynama Noktası’ndaki mükemmel yorumu ile Stephen Graham aldı. Graham bu ödülü modern çalışma dinamiklerinin ıstırabını, stresini, acelesini ve endişesini mükemmel bir şekilde yansıttığı için aldı.

“Taormina Film Fest 2022”, yarışmayla ilgili ödüllerin yanı sıra, açılış gecesinde Francis Ford Coppola’ya onur ödülü verdi. Festival Giuseppe Tornatore’ye de eleştirmenlerce çok beğenilen belgeseli için ödüllendirdi.  Altın Küre’ye aday gösterilen kemancı ve besteci Carlo Siliotto, Antik Tiyatro sahnesinde seyircilere büyük Ennio Morricone’nin anısını yaşattı.

Ödüller

-CARİDDİ DI’ORO – EN İYİ FİLM

KAYNAMA NOKTASI, PHILIP BARANTINI

 

-CARIDDI D’ARGENTO – EN İYİ YÖNETMEN

KAYNAMA NOKTASI İÇİN PHILIP BARANTINI

 

-POLİFEMO MASKE – EN İYİ OYUNCU

BEBEK PİRAMİTİ – DANICA CURCIC

 

-POLİFEMO MASKE – EN İYİ AKTÖR

KAYNAMA NOKTASI İÇİN STEPHEN GRAHAM

 

-TAORMİNA ÖDÜLLERİ

FRANCIS FORD COPPOLA

GIUSEPPE TORNATÖR

 

-TAORMİNA MÜKEMMELLİK ÖDÜLLERİ

KADIN GİBİ SÖYLE ÇEKİMİ, EKİPMAN VE ÜRETİMİ

error: Content is protected !!