Vita Gazette

Le notizie dall’Italia.

Versace’nin vilası 70 milyon dolara satılıyor

Vita gazette – 1997 yılında Miami’deki evinin önünde öldürülen ünlü modacı Gianni Versace’nin Manhattan’daki eski Barok tarzdaki villası satılıyor.

Gianni versace, 1950’li yıllarda yapılan görkemli mülkü 1995 yılında 7,5 milyon dolara satın aldı. Sonrasında binayı tamamen İtalyan tarzında yeniledi. Ancak iki yıl sonra, Temmuz 1997’de bir eşcinsel tarafından Miami’deki evinin önünde öldürüldü.

İtalya ruhuna bir tur

Gerçek bir sanat mücevheri olan villayı 1995 yılında satın alan Versace, her detayıyla bizzat ilgilendi. Altın, sıva ve mermerden oluşan konak, Manhattan’ın Yukarı Doğu Yakası’nda zarif bir bina olarak yükseliyor. New York’un ünlü 5th Avenue’ye bakan altı katlı kireçtaşı bina, Manhattan’da Fifth Avenue ve Madison Avenue arasında sakin bir sokakta yer alıyor. Sütunlar, duvar tasarımları ve aynalarla dolu bina 1.317 metrekarelik bir alanı kaplıyor. Villanın diğer özellikleri freskler, mermerler ve brokarlar; yedi yatak odası, yedi banyo, beş şömine, bir asansör,  bir çardak,  bir çatı terası, geniş bir bahçe ve bir oyun odası ile iç mekanlar tam Altın Çağ tarzını yansıtıyor. Şimdi bu mücevher köşk 70 milyon dolara satılıyor.

Gianni Versace, 1978 yılında kendi adıyla anılan lüks moda evi Versace’yi kuran İtalyan bir tasarımcıydı. Şu anda kız kardeşi Donatella tarafından işletilen marka, cesur baskılar ve ikonik Medusa’dan ilham alan logosuyla tanınıyor. Versace ailesi villayı 2005 yılında şimdiki sahipleri, İsveçli hedge fon yöneticisi Thomas Sandell ve eşi Ximena’ya 30 milyon dolara satmıştı..

error: Content is protected !!