Vita Gazette

Le notizie dall’Italia.

Eylül’ün ilk hafta sonu Roma’da ne yapılır?

Vita gazette – Aşırı sıcaklıklar, kuraklık, yangınlar derken yaz bitti, Eylül ayı geldi. Sonbahar mevsiminin bu ilk hafta sonu (3-4 Eylül) Roma’da ne yapılır?

Bu hafta sonu Roma’da herkes için bir şey var: Kültür, sinema ve sanat. Şehir müzeleri, hem Romalılar hem de turistlere ücretsiz. Robert Doisneau, Banksy ve Gianni Berengo Gardin gibi birçok sergi ziyaretçilerin bekliyor.  Oditoryum Parco della Musica’da Venditti & De Gregori var. Fotoğraf çekmeyi sevenler, Trastevere, Santa Maria di Piazza della Fotografia meydanda açık sergilenen incelemeyi kaçırmamalı.

Ücretsiz şehir müzeleri

Bu Pazar, şehir müzeleri, Circus Maximus’un arkeolojik alanı ve İmparatorluk Forumları Roma ve dışındaki sakinler için ücretsiz.

Kent müzeleri kapılarını ziyaretçilere, “kalıcı koleksiyonların başyapıtlarını ve devam eden geçici sergilerde sergilenen eserleri izlemeleri için” açıyor.

Roma Kültürü, Capitoline Superintendence for Cultural Heritage tarafından desteklenen girişime katılacak müzeler şunlar: Capitoline Museums, Trajan’s Markets – Museum of the Imperial Fora, Ara Pacis Müzesi, Centrale Montemartini, Roma Müzesi, Trastevere Roma Müzesi, Modern Sanat Galerisi, Villa Torlonia Müzeleri, Civic Zooloji Müzesi, Giovanni Barracco Antik Heykel Müzesi, Carlo Bilotti Müzesi – Villa Borghese Orangery, Napolyon Müzesi, Villa Borghese’deki Pietro Canonica Müzesi, Roma Cumhuriyeti ve Garibaldi Belleği Müzesi, Casal de Müzesi, Surlar Müzesi ve Maxentius Villası.

Müzik

Oditoryum Parco della Musica’da Venditti & De Gregori turu ile randevu yenilendi (İtalya genelinde yeni tarihler, önümüzdeki Ocak ayına kadar): iki şarkı yazarının birlikte sahneye çıkacağı bir gösteri en büyük başarıları – 1968 sınıfının futbol kolu, Hayat ne harika bir hikaye, Top kadın, Alta Marea, sadece birkaçı. 39 Euro’dan başlayan fiyatlarla.

Yıldızların altında sinema keyfi

Tiber Adası’ndaki Tiber kıyılarında açık hava gösterimleri, sergiler, özel etkinlikler, ustalık sınıfları ve toplantılar arasında, yıldızlar altındaki Isola del Cinema film gösterimlerine katılmak için son günler…

Sergiler

Yazdan önce başlayan ve devam eden birçok sergi var. Pazar, foto muhabirliği ustası Robert Doisneau’nun Ara Pacis Müzesi’ndeki son günü. Diğerleri arasında, Chiostro del Bramante’de CRAZY – çağdaş sanatta delilik de var: yirmi bir sanatçının bu etkinlik için yaratılmış onbirden fazla mekana özgü enstalasyonla yer aldığı uluslararası bir sergi projesi. Ardından, Roma Tiburtina istasyonunun alışveriş pasajında ​​düzenlenen The World of Banksy – The Immersive Experience: dünyanın en ünlü sokak sanatçısına adanmış bir sergi.

MAXXI’de çekimlerinde son yetmiş yılda İtalya’nın hikayesini anlatan Gianni Berengo Gardin’e adanmış kişisel sergiye katılmak için 18 Eylül’e kadar zaman var: Gianni Berengo Gardin. Bir meslek olarak göz.

Fotoğrafçılık

24 Eylül’e kadar Trastevere’deki Santa Maria meydanı bir açık hava fotoğraf müzesi olmaya devam edecek. Her gün Piazza della Fotografia vesilesiyle, meydana monte edilen büyük led duvarda, Romalılar ve turistler, fotoğraf projelerinin video enstalasyonlarını 13:00 – 01:00 saatleri arasında, derinlemesine zenginleştirilmiş döngü halinde hayranlıkla izleyebilecekler.

error: Content is protected !!