Vita Gazette

Le notizie dall’Italia.

Covid, Green Pass: 1 Eylül’den itibaren genişliyor

Green Pass_1 settembre

Vita gazette – 1 Eylül 2021 tarihinden itibaren, önceki kararlara ek olarak özellikle ulaşım, okul ve üniversite sektörlerini ilgilendiren yeni kurallar yürürlüğe giriyor. 1 Eylül’den itibaren Green Pass, tüm okul personeli ve üniversite öğrencilerinin yanı sıra tren, otobüs, gemi ve uçakla uzun mesafeli seyahatler için de zorunlu oluyor.

6 Ağustos 2021’den beri Green Pass etkinliklere, gösterilere ve konserlere katılmak için zorunlu olmuştu; masa ve iç mekan içeceklerinin bulunduğu barlar, restoranlar, yüzme havuzları ve spor salonları gibi tesislere erişim; festival, fuar ve kongrelere katılım; eğlence parklarına, spor ve kültür merkezlerine girmek.

Yeni alınan kararla 1 Eylül’den 31 Aralık 2021 tarihine veya olağanüstü halin sonuna kadar, okul personeli, öğretmenler, öğrenciler, hademeler ve tüm okul personeli için de yeşil kart zorunlu hale geliyor. Üniversite personeline ek olarak, öğrencilerin okula girişte yeşil Covid-19 sertifikasını göstermeleri gerekecek. Veya son 6 ayda Covid-19 enfeksiyonundan iyileşme; Son 48 saat içinde yapılan bir Covid-19 moleküler veya antijen testinin negatif sonucu vermeleri gerekecek.

Alınan kararları ihlal eden herkes 400 ila 1000 avro arasında değişen bir para cezası ödemek zorunda kalacak. Ayrıca, karara uymayan personele maaş ödenmemesi gibi riskler de bulunuyor. Yeşil kartın olmaması, haksız bir devamsızlık olarak kabul edilecek. Devamsızlığın beşinci gününden itibaren iş ilişkisi askıya alınmış sayılacak. Maaş ve ödenek ödenmeyecek. 

error: Content is protected !!