Vita Gazette

Le notizie dall’Italia.

Seçime doğru: 25 Eylül

“Demokrat Parti, Eylem ve + Avrupa anlaştı”

Vita gazette: Demokrat Parti, Eylem ve + Avrupa anlaştı. İttifakı oluşturacak siyasi güçlerin liderleri, M5’lerin eski milletvekilleri ve Forza Italia tek üyeli seçim bölgelerinde aday olmayacak.

Pd, Action ve + Europe, 25 Eylül’de yapılacak seçimler için siyasi bir anlaşmaya vardı. Enrico Letta, Carlo Calenda ve Benedetto Della Vedova tarafından imzalanan belgede, “Partiler, ittifakın kazanma şansını artırmak için tek üyeli seçim bölgelerinde kendi seçmenleri için bölücü olabilecek kişileri aday göstermemeyi taahhüt ediyor” yazıyor. Özetle, ittifakı oluşturacak siyasi güçlerin liderleri, M5’lerin eski milletvekilleri ve (son mecliste ayrılan) Forza Italia, tek üyeli seçim bölgelerinde aday olmayacak.

Adaylıklardaki kotalar

Yine anlaşmada, “Koalisyonun tek üyeli seçim bölgelerindeki adayların toplamı – anlaşmanın devam ettiği – Demokratlar ve İlericiler ile Eylem / + Avrupa arasında %70 (Demokrat Parti) ve %30 (+ Avrupa / Eylem), seçim ittifakının diğer listelerine atfedileceklerin seçmenlerin toplamından düşülmesi. Bu ilişki, karşılıklı anlaşma ile belirlenecek farklı kolej gruplarına uygulanacaktır” görüşlerine yer verildi.

Draghi’nin dış politikasına devam!

Demokrat Parti ve Eylem / Avrupa arasında imzalanan seçim paktında, “Ukrayna krizi ve Putin rejimine karşı mücadele başta olmak üzere Draghi hükümetinin dış ve savunma politikası yönergelerine devam etmenin önemi de” kabul edildi.

Renzi’nin seçilmeme riski var

Letta-Calenda anlaşması, Italia Viva’yı yalnız bıraktı. Bu nedenle Matteo Renzi’nin seçilmeme riski var. Enrico Letta ve Carlo Calenda arasındaki anlaşmanın ardından Matteo Renzi, Italia Viva çizgisini açıklıyor: Draghi hükümetini devirenlerle asla müttefik olmayın.

error: Content is protected !!