Vita Gazette

Le notizie dall’Italia.

San Remo zamanları başlıyor…

Vita gazette – Dünyanın en önemli ve en uzun soluklu müzik festivallerinden biri başlıyor. 72. San Remo Müzik Festivali, 1-5 Şubat 2022 tarihleri ​​arasında Sanremo’daki Ariston Tiyatrosunda, Amadeus’un yönetiminde gerçekleşecek. San Remo’nun sanat yönetmenliğini de üstlenen Amadeus’a beş kadın festivali yönetmede eşlik edecek. İlk akşam Ornella Muti, ikinci akşam Lorena Cesarini, üçüncü akşam Drusilla Foer, dördüncü akşam Maria Chiara Giannetta ve son akşam Sabrina Ferilli. Checco Zalone, Cesare Cremonini, Måneskin, Laura Pausini ve Meduza etkinlik için onaylanan ilk konuklar arasında yer alıyor.

Yönetmenlik ve fotoğrafçılık sırasıyla Stefano Vicario ve Mario Catapano’ya emanet edilirken, festivalin bir önceki edisyonunda olduğu gibi senografiyi Gaetano ve Maria Chiara Castelli üstlendi. 25 sanatçının yarışacağı festivalde kazanan Torino’da yapılacak 2022 Eurovision Şarkı Yarışması’nda İtalya’yı temsil edecek.

Sanremo 2022’nin oyuncu kadrosu muhteşem ve çapraz. Morandi, Ranieri, Rettore ve Zanicchi gibi şarkı efsaneleri vardır. Ama aynı zamanda o anın gerçek rekor vakaları: Blanco, Mahmood, Rkomi, Aka 7even, Sangiovanni. Festivalin yedi kazananının bir arada bulunduğu ve Ditonellapiaga’dan Giovanni Truppi’ye kadar halkın henüz keşfetmediği isimlerin yer aldığı bir ekip. Kesin olan bir şey var: Daha önce hiç olmadığı kadar açık bir meydan okuma olacak.

Sanatçılar, 4 Şubat akşamı 60’ların, 70’lerin, 80’lerin veya 90’ların şarkılarından birini seslendirecek.  Bu bölümün kazananı olmayacak.

Sanremo 2022’de yarışan şarkıcılar ve şarkılar şöyle sıralanıyor: Achille Lauro – “Domenica”, Aka 7even – “Perfetta così”, Ana Mena – “Duecentomila ore”, Dargen D’Amico – “Dove si balla”, Ditonellapiaga con Rettore – “Chimica”, Elisa – “O forse sei tu”, Emma – “Ogni volta è così”, Fabrizio Moro – “Sei tu”, Gianni Morandi – “Apri tutte le porte”, Giovanni Truppi – “Tuo padre, mia madre, Lucia”, Giusy Ferreri – “Miele”, Highsnob e Hu – “Abbi cura di te”, Irama – “Ovunque sarai”, Iva Zanicchi – “Voglio amarti”, La Rappresentante di Lista – “Ciao ciao”, Le Vibrazioni – “Tantissimo”, Mahmood e Blanco – “Brividi”, Massimo Ranieri – “Lettera di là dal mare”, Matteo Romano – “Virale”, Michele Bravi – “Inverno dei fiori”, Noemi – “Ti amo non lo so dire”, Rkomi – “Insuperabile”, Sangiovanni – “Farfalle”, Tananai – “Sesso occasionale”, Yuman – “Ora e qui”.

error: Content is protected !!