Vita Gazette

Le notizie dall’Italia.

Giuseppe Conte M5S Başkanı Seçildi

Gazette vita – Giuseppe Conte, 62.242 oyla M5S’in yeni genel başkanı oldu.  Oyların %93’ünü alan Eski Başbakan Conte: “Siyasete itibar kazandırmak istiyorum. Sizi hayal kırıklığına uğratmamak için elimden geleni yapacağım.”

Giuseppe Conte, 5 Yıldız Hareketi’nin yeni başkanı oldu. 115.130 kayıtlı seçmenden 67.064 seçmenin oy kullanma hakkına sahip olduğu partide Conte 62.242 oyla, toplam oyların %92,8’ini alarak seçildi.

Eski başbakan Conte: Eylül ayından itibaren tüm İtalya’yı dolaşacağını belirterek, “Umarım yıl sonuna kadar şimdiye kadar hazırlanmış en katılımcı ve önemli hükümet programına sahip oluruz” dedi. Gelişmelerin demokratik katılım için de büyük bir fırsat olduğuna dikkat çeken Conte, “Çok yüksek çoğunluk bana büyük enerji ve büyük sorumluluk veriyor. Sizi hayal kırıklığına uğratmamak, siyasete itibarını, sermayesini geri kazandırmak için elimden geleni yapacağım”  görüşlerini dile getirdi. Bir süredir M5S ile görüşmeleri sürdüren Giuseppe Conte için zorluk şimdi başlıyor. Ancak Conte’nin başkanlığının üyeler tarafından onaylanması, M5S’de bir dönüm noktasına işaret ediyor.

error: Content is protected !!