Vita Gazette

Le notizie dall’Italia.

Yeşil geçiş: İtalya’da kısmen bırakıldı

Vita gazette – Hükümet maske zorunluluğunu 17 Haziran’a kadar uzatırken, yeşil geçişi kısmen kaldırdı. Bundan sonra her yerde yeşil geçiş belgesi göstermemize gerek kalmadı. Yeşil geçiş yok ama belli yerlerde koruyucu maskelerimiz zorunlu.

Bugünden itibaren Yeşil Geçiş Belgesi, sadece bazı yerde kullanılacak. Artık spor salonunda, konferanslarda, diskoda, sinemada ve hatta restoranda gerekli değil. Belge, hastane ve yaşlı bakım evlerine girişte 31 Aralık’a kadar zorunlu olacak.

Diğer yandan maske kullanımı zorunluluğu geri geldi. Sinemalarda, tiyatrolarda, spor salonlarında, konser salonlarında, hastanelerde ve bakımevlerinde 15 Haziran’a kadar maske kullanımı zorunlu oldu. Alışveriş merkezlerine, süpermarketlere ve mağazalara ise tavsiye kararı geldi: Kullanıma hazır bir koruyucu cihaz bulundurmak her zaman daha iyidir. Ancak maskeyi takmazsak kimse bize para cezası veremeyecek

Uçakta da maske kullanımı zorunlu. Yeşil geçiş belgesi AB ülkelerinde halen isteniyor. Ancak negatif sonuçlu bir test de yeterli olabilecek. İtalya’ya ayak basan bir yolcunun izini sürmek için tüm bilgileri belirtmek zorunda olduğumuz PLF formunu doldurmak zorunda da değiliz .

error: Content is protected !!