Vita Gazette

Le notizie dall’Italia.

Kinder Çikolata’da Salmonella

Vita gazette – İngiltere ve İrlanda’da 63 çocuk, Salmonella nedeniyle Kinder Çikolata’dan etkilendi. Ferrero, İngiltere ve İrlanda’daki ürünlerin bir kısmını, “önlem olarak” piyasadan çekti, İngiltere’nin ardından, herhangi bir vakaya rastlanmayan Fransa’da da  bu ürünlerin bir bölümü geri çekildi.

FSA ajansı, Birleşik Krallık’ta en az 63 salmonella vakasının kaydedildiğini ve çoğunlukla 5 yaşın altındaki çocukları etkilediğini açıkladı. Bu açıklamanın ardından Ferrero bu ürünü raflardan geri çekti.  Konuyla ilgili anne ve babalara da dikkatli olmaları ve evdeki ürünleri atmaları çağrısı yapıldı.

Ferrero, Salmonella şüphesiyle Kinden Surprise’yi İngiliz ve İrlanda süpermarketlerinin raflarından kaldırdı. Marketlerden çekilen partiler Belçika’da üretilen ve şimdiye kadar resmileştirildiği kadarıyla yalnızca İngiltere ve İrlanda’da dağıtılan ürünlerden oluşuyor.

Gıda Standartları Ajansı (FSA), tüketicileri ve yerel yetkilileri gıda ile ilgili sorunlar hakkında bilgilendirmek için ürün geri çağırma hakkında bilgi bildirimleri yayınlar. Bazı durumlarda, yerel yetkililere tüketiciler adına yapılması gereken belirli eylemlerin ayrıntılarını sağlayan bir “Gıda Eylem Uyarısı” verilir.

error: Content is protected !!