Vita Gazette

Le notizie dall’Italia.

Ciltlerin ameliyatsız ikinci baharı

La seconda primavera delle pelli senza chirurgia

Hızla gelişen teknoloji sayesinde zamana ve yerçekimine bağlı yaşlanmayı “ameliyatsız” geciktirmek mümkün hale geldi. Teknolojik cihazlar, serumlar, vitaminler ve mezoterapi gibi yöntemler her kesiminden büyük ilgi görmeye başladı.

Cerrahi yöntem gerekmeyen işlemler ağrısız, doğal ve güvenli olması nedeniyle ikibinli yılların en çok tercih edilen gençleşme yöntemi oldu. Hastaların hemen günlük yaşantılarına dönebilmeleri, tedavi sonrası herhangi bir işlem gerekmemesi nedeniyle her yaştan kişinin tercihi olan bu uygulama, yüksek teknolojili cihazların da sektöre girmesiyle hızlı ve görünür sonuçlar vermeye başladı.

“BTL saten yüz germe”

“BTL saten yüz germe” yöntemi en popüler uygulamaların arasında yer alıyor. Bu yöntem ile ultrason ve radyo frekansı kombinasyonu ile cilt altına ısı ve ses dalgaları gönderiliyor. Böylece ciltte yeniden kolajen üretimi sağlanıyor. Tedaviden sonra ciltte gözle görülür şekilde sıkı, elastik ve lifting etkisi gözlemleniyor.

“Scarlet S altın iğne”

FDA onaylı Scarlet S altın iğne uygulaması da en çok kullanılan yöntemler arasındadır. Amacı cildin ihtiyaç duyduğu vitaminleri doğrudan cilt altına göndermektir. Bu da cilt altına çoklu altın mikro noktaları ile radyofrekans dalgaları gönderilerek yapılır. Bu yöntemle yaklaşık 17 cilt problemi ortadan kaldırılabilmektedir. Özellikle sivilce, sıkılaşma, akne, doku sorunları, kırışıklık giderme, cilt toparlama gibi işlemlerde tercih edilmektedir.

“İp yöntemi”

Bu yöntemle yer çekimine yenik düşen yüz tek seansta restore edilir. Yüze uygulanan ipler zamanla çözündükçe tutunduğu bölgede kendi kolajenini oluşturur. Bu da uygulamanın kalıcılığını artırır.

“Mezoterapi”

Mezoterapi ile vitaminler cildin altına ve üstüne enjekte edilir. Herhangi bir alet kullanılmadan uygulanan bu yöntemde hazırlanan solüsyonlar ağrıyı giderir, kolajeni ve cildin elastik yapısını uyarır. Kan dolaşımı hızlandırılarak cildin yeniden yapılanması sağlanır. Kişinin ihtiyacına göre amino asitler, mineraller, antioksidanlar, hyaluronik asit gibi maddeler hazırlanır. Bu sayede cilt dokusu onarılır ve eski sıkılığına kavuşur. Vitaminlerin veya enjekte edilen solüsyonların doğru uygulanması sonucun başarı oranını etkiler. Kırışıklıklar, cilt lekeleri, cilt sarkması gibi cilt sorunlarının yanı sıra bölgesel yağlanma, selülit ve saç dökülmesi için de kullanılan bir yöntemdir.

“PRP-Kök Hücre”

Mezoterapinin yanı sıra PRP ve kök hücre tedavileri de oldukça popüler uygulamalardır. Bu uygulamada kişilerin hücreleri kanlarından ayrılarak tekrar vücuda verilir.

error: Content is protected !!