Vita Gazette

Le notizie dall’Italia.

Lungo il Tevere:

“Yıldızların Altında Roma’nın Tadı”

Vita gazette – “Lungo il Tevere” festivali “Ebedi Şehir”de ziyaretçilerini büyülemeye devam ediyor. Şehrin ortasından akan Tiber Nehri’nin romantik ortamında, yıldızların altında, sevdikleriyle  mutlu anlar biriktirmek isteyenler, her akşam esintili Lungo il Tevere’ye koşuyor. Nehir boyunca kurulan bar ve restoranlar, konserler, çeşitli etkinlikler, ışıklar, su ve kuş sesleri, okşayan esintiler eşliğinde ziyaretçilerini coşkuyla karşılıyor…

Romalılar ya da Roma’nın misafirleri şehrin kalbi ve simgesi Tiber rıhtımlarını romantik yaz akşamlarında yeniden keşfediyor. Herkes için popüler ve eğlence dolu Tiber Nehri etkinliği, Ponte Sublicio’dan Ponte Sisto’ya kadar uzanan bir alanda gerçekleşiyor. “Tiber Boyunca… Roma” hem Romalıları hem turistleri düşünerek, geniş bir yelpazede organize ediliyor.

Lungo Il Tevere’de Roma’dan, İspanya’ya ve Meksika’ya kadar uzanan etnik gastronomi mekanları bulunuyor. Ulusal ve yerel nitelikte 50 sanat standının yanısıra, çevre, kültür, edebiyat ve müzikle ilgili 10 dernek standı yer alıyor. Birçok dernek, çevre ve hayvanların korunmasına aktif olarak katılıyor: köpeklerin evlat edinilmesi, habitatımızın temizliği ve bakımı, Roma’nın muazzam bir mirası olarak Tiber’in bakımı (Sualtı Dünyası) bunlar arasında yer alıyor. Caz müziği ve sinema dernekleri de bu etkinliklere katkı veriyor.

“Tiber Boyunca Sinema” programı, Carlo Verdone, Paolo Virzì, Paola Minaccioni, Beatrice Baldacci, Franco Angeli ve diğer pek çok kişinin yer aldığı kaliteli bir program sunuyor. Ücretsiz gösterim her akşam 21:30’da gerçekleşiyor

“Salotto Tevere” geri döndü, Sanat Yönetmeni Giò Di Sarno tarafından koordine edilen kültürel alana giriş ücretsiz. Bu özel köşe, Napoliten şarkılardan, bir kitap veya disk sunumuna ya da basit bir akşam geçirmek isteyen herkese kapılarını açıyor.

Lungo il tevere
error: Content is protected !!