Vita Gazette

Le notizie dall’Italia.

Mücevherler Euro 2021’i kutluyor

Vita gazette – Euro 2020 şampiyonası kutlamalarına mücevherler de katıldı.  İtalyanların pencerelerinden ve balkonlarından yeşil, kırmızı ve beyaz renklerle başlayan gurur kuyumculuk sektörüne kadar ulaştı. İtalyan bayrağı ile tasarlanan mücevherler, İtalya’nın başarılarını kutluyor…

İtalya milli takımının 2020 finalinde İngiltere’yi yenerek Avrupa şampiyonu olması sadece futbol dünyasını değil, pandemi ve ekonomik zorluklar nedeniyle zor günler geçiren toplumun tüm kesimlerini derinden etkiledi. Küresel pandeminin ölümcül rüzgarları arasında 53 yıl sonra gelen şampiyonluk, İtalyanlar için “hayat suyu” oldu. Duygularını “Bir rüyaydı, gerçek oldu” sözleriyle tanımlayan İtalyanlar, İtalyan başarısının tadını her alanda tadını çıkarıyor. Kuyumcu sektörü de şampiyona gecesinden bu yana çizmenin tüm meydanlarında ve sokaklarında başlayan kutlama alayına katıldı. İtalyan bayrağı ile hazırlanan bilezik, küpe, yüzük ve kol düğmeleri gibi birleştirici tasarımlarıyla üç rengi kutluyor.

Kareler, kalpler veya yeşil, beyaz ve kırmızı arılarla modellenen tasarımlar aynı zamanda İtalyan işçiliğini, yaratıcılığını ve zarif kuyumcu işçiliğini anımsatıyor. En değerli pırlanta parçalarından en ulaşılabilir zirkonlu modellere kadar amaç aynı. “İtalya’yı kalbinde taşımak.”

Hazırlanan koleksiyonlarda güç, ekip çalışması, azim ve neşenin izleri görülüyor. Her parça, başarıya ulaşmak için zorluklarla yüzleşmede tutku ve kararlılığın önemini vurguluyor. Ülke sınırlarını geçerken birleştirici bir rol oynayan üç renkli mücevherler, o ışıltılı final gecesinin bir hatırası olarak parlıyor.

 

error: Content is protected !!