Vita Gazette

Le notizie dall’Italia.

Palio di Siena bu yıl da iptal edildi: “Koşullar yok”

Vita gazette – Geçen yıl Covid nedeniyle iptal edilen Palio di Siena’ya bu yıl da aynı gerekçeyle geçit verilmedi. 16 Ağustos’ta ya da gecikmeli yapılması beklenen yarışlar ideal koşullar olmadığı gerekçesiyle iptal edildi.

Covid-19,  Palio dell’Assunta olarak adlandırılan geleneksel Palio di Siena’yı ikinci kez iptal ettirdi.  Son ana kadar uzun zamandır beklenen olayın gerçekleşmesi umuluyordu ancak halen devam eden riskli durum buna izin vermedi. Siena Belediye Başkanı Luigi De Mossi, Vali Maria Forte ve komisyon üyesi Costantino Capuano ile yaptığı görüşmenin sonunda şunları söyledi: “Palio’yu gerçekleştirmek için koşullar uygun değil. Sıkı önlemler, kurallar ve istisnaları değerlendirilmiştir, ancak bu istisnalar doğrudan Hükümetten gelmelidir. Şu anda bu yarışları yapmamıza izin verilmiyor. Palio, özgürlüğün ve halkın kutlamasıdır. Sağlıkla ilgili acil durumunun farkındayız. Bence Palio’dan tamamen farklı bir şey yapmaktansa hiçbir şey yapmamak daha iyidir.”

Palio of Siena şimdiye kadar sadece olağanüstü olaylar nedeniyle gerçekleşmedi. İlk kez 16 Ağustos 1723’te Toskana Büyük Dükü Ferdinand II’nin ölümü nedeniyle, daha sonra 1855’te kolera salgını nedeniyle yarışlar iptal edilmişti. Daha sonra iki kez 1940 ve 1944’te İkinci Dünya Savaşı döneminde rafa kaldırılmıştı. Bu zincire eklenen en son felaket pandemi oldu… Son olsun…

error: Content is protected !!