Vita Gazette

Le notizie dall’Italia.

Laura Pausini: :

“Faşizmden ve her türlü diktatörlükten tiksiniyorum”

Vita gazette: İspanyol televizyonunda, “Bu şarkıyı çok politik buluyorum. Politik şarkılar söylemek istemiyorum” gerekçesiyle, “Bella Ciao” şarkısını söylemeyi reddetmesinin ardından eleştiri yağmuruna tutulan Laura Pausini kendini savundu. Pausini, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şarkıyı söylemekten kaçınmasının nedenlerini açıkladı ve “Faşizmden ve her türlü diktatörlükten tiksiniyorum” dedi.

İspanyol televizyonu programında “Bella Ciao”yu söylemeyi reddetmesi, İtalyan sosyal medyasında destek, hakaret ve ironi arasında bir kargaşaya yol açtı. Laura Pausini bir gönderiye cevaben yazmıştı: Ne sağda ne de solda politik şarkılar söylemem. 30 yıldır hayat hakkında düşündüklerimi söylüyorum. Faşizmin mutlak bir utanç olduğu herkes için açık görünüyor. Kimsenin beni siyasi propaganda için kullanmasını istemiyorum.” dedi. Ancak bu, tartışmaları, eleştirileri yatıştırmaya yetmedi. Bunun üzerine Laura Pausini,  twitter hesabından  İtalyanca ve İspanyolca dillerinde yazdığı mesajında şu görüşleri dile getirdi:

 “Bu günlerin tartışmalarından sonra bakış açımı ifade etmek istedim. Doğaçlama, hafif ve saf bir eğlence televizyonu durumunda, bir özgürlük ilahisi söylememeyi seçtim, ancak yıllar içinde farklı politik bağlamlarda defalarca sömürüldüm. Bir kadın olarak, sanatçı olmadan önce her zaman özgürlük ve değerlerden yanaydım. faşizmden ve her türlü diktatörlükten nefret ediyorum. Müziğim ve kariyerim her zaman inandığım değerleri gösterdi”. Laura Pausini, “Seçim kampanyasının böylesine hararetli ve tatsız bir anında sürüklenip sömürülmekten kaçınmak istedim” diyerek sözlerini şu sözlerle bitiriyor, “maalesef durum böyle değildi. İzleyicilerime saygı duyuyorum ve kendimi nasıl ifade edeceğimi seçme özgürlüğüyle bunu yapmaya devam edeceğim.”

error: Content is protected !!