Vita Gazette

Le notizie dall’Italia.

Mario Draghi: “Gidin ve Rusya’da iş yapın”

Vita gazette – “Rusya, dünyadaki enerji ürünlerinin ana tedarikçisidir. Ama bir sanayi tabanına ve hala nispeten az gelişmiş bir birincil sektöre sahip; İtalya ise hammaddeye sahip değildir, ancak geniş ve çeşitlendirilmiş bir imalat ve tarımsal gıda sektörüne sahiptir.”

Ukrayna’da savaş başlamadan önce çevrimiçi olan sayfa, yaklaşık iki aylık silahlı çatışmadan sonra hala orada. Rusya ile ilişkiler her yönden kesildi ve bu duyurunun önemi kalmadı. Ancak, iki ülkenin sosyo-ekonomik durumu ve ilişkilerine ışık tutması bağlamında önemli. Franco Bechis’in keşfettiği ve Verita & Affari’deki makalesinde yer verdiği duyuruda Rusya’nın İtalyan ekonomisiyle tamamlayıcılığına dair övgüler yer alıyor.

Duyuruda şu görüşler yer alıyor:

“Rusya, dünyadaki enerji ürünlerinin ana tedarikçisidir. Ama bir sanayi tabanına ve hala nispeten az gelişmiş bir birincil sektöre sahip; İtalya ise hammaddeye sahip değildir, ancak geniş ve çeşitlendirilmiş bir imalat ve tarımsal gıda sektörüne sahiptir. İki ülkeyi doğal ekonomik ve ticari ortak yapan, iki üretim sistemi arasındaki tamamlayıcılıktır. Tamamlayıcılık, yalnızca ticaret dengesine değil, aynı zamanda teknoloji transferini destekleyen çok sayıda ortak girişime de yansıyor. Ekonomik sistemin modernizasyonu, Federasyon yetkililerinin önceliğidir. Bu, yalnızca yüksek teknolojik içeriğe sahip bazı kilit sektörleri değil, uyarlanması ülkenin kalkınması için gerekli olan altyapıları da ilgilendirmektedir. Bu nedenle birçok sektörde İtalyan şirketleri için işbirliği fırsatları var.”

error: Content is protected !!