Vita Gazette

Le notizie dall’Italia.

 “Romantik Edebiyat Festivali”

Vita gazette – Savaşın panzehiri barışın, en önemli mimarlarından “kültür ve sanat hayatı”  kesintisiz sürüyor. Edebiyat severlerin ve edebiyat dünyasının merakla beklediği “Romantik Edebiyat Festivali” bugün gerçekleşti.  

Bu yıl Milano Assago Mediolanum Forum’da gerçekleşen “İtalyan Romantizm Festivali”ne 200’den fazla yazar ve birçok yayınevi katıldı.  “Il Rumore dei Libri” edebiyat blogunun kurucusu Lidia Ottelli tarafından Serena Famà (Sese Fa) ve Kinetic Vibe işbirliğiyle düzenlenen kültürel etkinlik, 10-17.30 saatleri arasında Milano’daki Assago Forum Galerisi’nde gerçekleşti. Mondadori, Sperling & Kupfer, Newton Compton ve Harmony gibi yayınevlerinin de aralarında bulunduğu çok sayıda yayınevi festivale katıldı. “kendi kendine yayıncılık” konusunda İtalya’nın en ünlülerinden 200’den fazla yazar da festivaldeydi.

 Queen Edizioni, Word Edizioni, Dri Editore, CSU (Collective Writers united), Harmony, tipografi ‘Tribù La Stamperia’ gibi sponsorların desteklediği festivale grafik tasarımcı Rocchia Design da katıldı. Özel konuklar arasında uluslararası yazarlar Lianne Cotton ve Cora Really yer aldı. Okuyucuların yazarlarla buluştuğu bölümlerde kitaplar imzalandı. Hayranlarla fotoğraflar çekildi. Edebiyat dünyasına yönelik konferans ve röportajlar yapıldı.

error: Content is protected !!