Vita Gazette

Le notizie dall’Italia.

Catherine Deneuve Venedik’e geldi

Vita gazette: Fransız aktris Catherine Deneuve, Yaşam Boyu Başarı Altın Aslan ödülünü alacağı Venedik’e geldi: Festivalin divası kırmızı halıda Ukrayna’ya sessiz bir selam gönderdi.

Venedik Festiva’nın bu ilk akşamında en çok beklenen kişi oydu: Catherine Deneuve, Yaşam Boyu Başarı için Altın Aslan’ı alacağı Venedik Film Festivali’ne geldi. Onu, yarım yüzyılı aşkın süredir giydiren Maison Saint Laurent, Palazzo Grassi’de ona bir retrospektif ayırdı. Deneuve, fotoğraf çekiminde ünlü bakışıyla Ukrayna’yı destekleyen bir mesaj gönderme fırsatını kaçırmadı.

Kabarık sarı saçlar, altın mücevherler ve deniz salyangozu renginde bir maksi gömlek: Catherine Deneuve,  Venedik’e her zamanki sadeliğiyle geldi.  Oyuncu burada hem evinde: hem oyuncu hem de jüri başkanı olarak Festival’de. Ve bu yıl uzun kariyerine en içten övgüyü almak için geri döndü.  Fotoğraf buluşmasında Roger Vivier imzalı kare tokalı alçak topuklu ayakkabı giydi ve aynı markadan renkli bir çantayla kombinini tamamladı. Ancak en önemli detay, geçen Şubat ayından bu yana savaşan bir ülkeye bir saygı duruşu niteliğindeki gömleğin üzerinde öne çıkan Ukrayna bayrağı ve bakışı oldu.

error: Content is protected !!