Vita Gazette

Le notizie dall’Italia.

İtalya “Made Italy” etiketli sahte Çin ürünlerine savaş açtı

Vita gazette : Venedik’te, “made in Italy” etiketiyle kamufle edilmiş çin ürünü deri ürünlere operasyon düzenlendi.  9 mağazada 3 bin 700’den fazla sahte çanta ele geçirildi. Padua toptan satış merkezindeki malzeme depolarında yaklaşık 4 bin sahte çanta ile ürünlere yapıştırılmaya hazır “Made in Italy” yazan 15 bin etiket bulundu.

İtalyan mali polisi, “made in Italy” şöhretini ve etiketini kullanarak sahte çin malı satan mağazalara ve toptancılara operasyon düzenledi.  “İtalyan işçiliği” pazarlamasıyla satışa sunulan sahte ürünler yeni değil ancak maliye polisinin son günlerde gerçekleştirdiği 8 bin civarında deri aksesuara el koyması önemli.  Soruşturma, yabancı bir vatandaş tarafından işletilen bir deri aksesuar mağazasından başladı. Satıştaki çantalarda “made in Italy” etiketi vardı. Vitrindeki ürünlerin etiketlerinde yer alan tüm bilgiler ürünlerin İtalyan imalat kalitesinin sonucu olduğunu gösteriyordu. Şüpheler, veritabanlarında yapılan bir kontrolle doğrulandı. Operasyon diğer mağazalara kadar genişledi.

Soruşturmalar, maliye polisini Padua merkezli bir toptan ticaret merkezine ve onun zincir ağlarına kadar ulaştırdı. Edinilen ticari belgeler, el konulan tüm çantaların menşe ülkesinin Çin olduğunu ortaya çıkardı. Daha sonra depolarda arama yapan askerler, 4 bin çanta ile deri eşyalara yapıştırılmaya hazır “Made in Italy” yazan 15 bin etikete el koydu.

Maliye, 9 kişiyi Venedik ve Padua savcılarına ihbar etti. Ve bu kişileri, yanıltıcı işaretler içeren ürünlerin ticaretini ve satışını yapma dolandırıcılığından sorumlu tuttu.  

error: Content is protected !!