Vita Gazette

Le notizie dall’Italia.

“NelLazioConAmore”: Evlenecek çiftlere iki bin euro hediye

Vita gazette – Yaşasın dünyadaki tüm çiftler! “Lazio’da aşk” isimli projeyle başkent Roma’yı da kapsayan Lazio böligesinde evlenen çiftlere 2 bin euro hediye edilecek. Turizm ve  düğün sektörünü de destekleyen karardan yabancılar da yararlanacak. Bu destek için şimdiden 10 milyon euro ayrıldı.

Roma ve Lazio’da 2000 Euro’ya kadar evlilik bonusu

Lazio bölgesi yetkilileri, “Lazio’da Aşk” isimli projeyle evlenen çiftlere 2 bin euro hediye verdiklerini açıkladı. Bölgede yaşayanları ve yabancıları da kapsayan düzenlemeden faydalanabilmek için, 1 Ocak – 31 Aralık 2023 tarihleri arasında evlenmek ve düğün masraflarını Lazio’dan temin etmek gerekiyor.

Geri ödeme neleri kapsıyor?

Proje, nişandan, düğün organizatörüne, davetiyelere kadar her harcamayı içeriyor. Nikah şekeinden, tören arabası kiralamaya, giysi ve aksesuardan, çiçek, makyaj ve kuaför harcamalarına, düğünün yapıldığı mekandan, video ve fotoğrafçılara ve hatta alyansa kadar tüm harcamaları geri ödüyor.

Katılım nasıl olacak!

E-ticaret yoluyla yapılan harcamalar hariç olmak üzere, evlilik veya medeni birliktelik belgesi ve etkinliğe ilişkin en fazla beş gider belgesi eklenerek çevrimiçi başvuru yapılması yeterli olacak. Spesifik olarak, hibe bir karşı prosedüre göre veriliyor ve fonlar erken tüketilmediği sürece başvurular 28 Şubat 2022’den 31 Ocak 202’’e kadar elektronik olarak LazioCrea’ya yapılmalıdır. Başvuru, 14 Aralık 2021 ile 31 Ocak 2023 arasındaki dönemde yapılan harcamalar için izlenebilir sistemler (banka havalesi veya elektronik ödeme) ile gerçekleşecek.

error: Content is protected !!