Vita Gazette

Le notizie dall’Italia.

2021-2002’nin Başrol Oyuncusu Yeşil

Armani
Chanel
Max Mara

Ekonomik kriz, Corona salgını, iklim değişikliğinden kaynaklanan felaketler ve savaşlarla sarsılan dengemiz, güven, huzur ve umutla özdeşleşen yeşil renkle düzelir mi? Moda dünyası 2021-2022 sonbahar kış trendinde bunu dikkate almış olmalı!

Birçoğumuz modayı toplumsal statünün bir göstergesi ve belirleyicisi olarak düşünür. Ama hemen herkes modanın bireysel hazzın tatminine yönelik bir mecra olduğunda birleşir. Bireylerin bir araya getirilmesinde olduğu gibi, yönlendirilmesinde de önemli bir rol oynayan modanın büyülü evrenini toplumsal, siyasal, ekonomik, kültürel ve teknolojik gelişmelerden bağımsız düşünebilir miyiz? Elbette hayır! Tüm bunlar gündelik hayatın her alanını olduğu gibi modanın içeriğini de değiştiriyor ve biçimlendiriyor. Modanın bireyleri etkileyen sihirli söylemi kendilerinden beklenen refleksleri vermelerine neden olur. Tüm dünyanın gizemli Corona’nın pençesinde hem ekonomik hem sosyal hem fiziksel olarak kıvrandığı bir dönemde 2021-2022 sonbahar kış trendi rengi belirlendi. Dengenin uyumun, huzurun, umudun, cesaretin, yeniden doğuşun ve büyümenin rengi yeşil oldu.

Yeşil klasik zeytin renginden en cüretkar tonuna kadar salındığı caddelerde bizleri derinden sarsacak gibi görünüyor. Bazılarımıza doğada olması gereken uyumu anımsatacak, bazılarımıza korumamız gereken huzurun önemini hatırlatacak, bazılarımıza dengemizi korumanın önemini vurgulayacak, bazılarımıza umut, bazılarımıza değişim için cesaret aşılayacak. Ama genel olarak hepimize pozitif enerjiler saçacak bir renk bu sonbaharda başrol oyunculuğunu ilan ediyor. Yardımcı oyuncu rolünde kullanılan, siyah, leylak ve bejler kişilerin tercihine bırakılıyor…

Zümrüt yeşili, çim yeşili ya da bayrak yeşili gibi tonlarının yanısıra zeytin yeşili de her zaman olduğu gibi bu yıl da klasik iktidarını sürdürecek. Herkese uyan yeşilin bu narin ve sade tonunu kabanlardan, pantolonlara, eteklerden, gömleklere kadar tüm sofistike kıyafetlerde görülecek.   

Bottega Veneta
Louis Vuitton
Kenzo
Stella McCartney
Max Mara
Chanel
Burberry
Alberta Ferreti
error: Content is protected !!