Vita Gazette

Le notizie dall’Italia.

Devlet öncü oldu firmalar uydu: 

Dolce Gabbana da hayvan kürkü kullanımını bırakıyor

Vita gazette – İtalya’da hayvan kürklerinin yasaklanmasına yönelik hükümet kanadında sürdürülen kampanya firmalara da yansıdı. Küresel ısınmaya yönelik peş peşe kararlar alan hükümet, bu çervede 2002 Haziran ayına kadar hayvan kürkü çiftliklerinin kapanmasına yönelik bir karar almıştı. Armani, Gucci, Prada ve Versace’den sonra Dolca & Gabbana da sürdürülebilir geleceğe saygılı firmalar arasına katıldı. 2022 koleksiyonlarından başlayarak hayvan kürkü kullanmayacaklarını açıkladı.

Dünyanın kapısına dayanan küresel ısınma ve iklim değişikliği tehdidi ünlü firmaları da harekete geçirdi. Avrupa Birliği ve ülkelerinin bu konuda aldığı kararlara sorumlu firmalar da destek veriyor. Bu çerçevede moda firmaları hayvan kürkü kullanımının düşünülemeyeceği daha sürdürülebilir bir gelecek için çalışmaya başladı.  Yenilikçi malzemeleri ve çevre dostu üretim süreçlerini koleksiyonlarına entegre etmenin yolunu arıyorlar.

Ancak Domenico Dolce ve Stefano Gabbana bir adım daha ileri gidiyor: sadece çevre dostu paltolar (belki geri dönüştürülmüş veya geri dönüştürülebilir malzemelerden yapılmış) geliştirmek için yeni teknolojiler kullanmakla kalmayacaklarını, aynı zamanda usta kürkçülerin çalışmalarını ve profesyonelliklerini koruyacaklarını da açıkladılar. İtalyan moda evi, koruyucusu oldukları ve eko kürkten giysi ve aksesuar yapmak için kullanılacak önemli bilgi birikimine yönelik de bilgi verdiler. Zanaatkarlık deneyimlerini unutmayan, hatta geliştiren sürdürülebilir bir geleceğe yatırım yapmayı hedeflediklerini açıkladılar. 

error: Content is protected !!