Vita Gazette

Le notizie dall’Italia.

Venedik’te aşk başkadır!

Vita gazette- 79. Venedik Film Festivali sona eriyor. Şans eseri, dünya bir yandan insanlık tarihinin en uzun ömürlü ve sevilen kraliçelerinden biri olan II. Elizabeth’in ani ölümüne ağlarken, diğer yandan bir başka evrensel olgu aşk, sevgi ve kutlama anları Lagün’de yaşandı: Venedik Film Festivali 79…

Film Festivali nedeniyle Venedik, birbirinden kaliteli filmleri ve sanatçıları Lido’da konuk etti. Ama “aşıklar şehri” olarak bilinen Venedik ününe yakışır aşk, sevgi, zarafet ve güzellik görüntülerine de sahne oldu.

Salvini’den aşk öpücüğü

Venedik Film Festivali’nin sekizinci gününde bir tutkulu bir aşk anı, Matteo Salvini ve Francesca Verdini tarafından izleyicilere verildi. Onlar da kırmızı halıda öpüşenler arasında yerlerini aldılar. Lig liderinin ve  kız arkadaşının evlenmeyi planladığı bir süredir söyleniyor. 2010 yılına kadar Fabrizia Leluzzi ile evli olan Salvini’nin, daha sonra Elisa Isoardi ile Kasım 2018’de biten bir ilişkisi vardı. Ama şimdi kalbi sadece Francesca için atıyor ve Venedik 79’un kırmızı halısındaki öpücük de aşklarını anlatmak için geldi.

Lega Partisi’nin lideri siyah smokinle, “Franco Zeffirelli, asi konformist” belgeselinin yapımcılığını yapan kız arkadaşıyla birlikte gösterime gelmişti. Lega lideri ve eski İçişleri Bakanı, gösterimden sonra binadan birkaç metre uzaklıktaki Palazzo del Cinema’nın kırmızı halısına gitti. İşte tam da bu noktada çift, fotoğrafçıların akınına uğradı. Ama birbirine kenetlenmiş iki el, hiç ayrılmadı. Aksine Salvini, partnerine sımsıkı sarıldı ve tutkuyla öptü. Sevgi dolu öpücüğe Verdini’nin çok dekolteli ceketi de dayanamadı. Bir an için açıldı. Kahkahalar ve birkaç utanç anındın sonra ikili “The Son’un galasına geçti.  

“Kırmızı halıda evlilik teklifi”

Romantik kırmızı halı, beklenmedik bir evlilik teklifine de sahne oldu.  Yönetmenliğini Florian Zeller’ın üstlendiği ‘The Son’ filminin galasında yaşanan bu romantik teklifin kahramanları ise davetliler arasında bulunan iki TV ünlüsü Alessandro Basciano ile Sophie Codegoni’ydi. Kırmıza halıda fotoğrafçılara poz verirken Alessandro Basciano, geleneklere uyarak bir anda sevgilisi Sophie Codegoni’nin önünde yere diz çöktü. Elini kalbinin üzerine koydu ve evlenme teklifini yaptI. Bu ani teklifle şaşıran Sophie Codegone de sevgilisinin karşısında yere diz çöktü. ‘Evet’ mesajını alan Basciona, tektaş yüzüğü sevgilisinin parmağına taktı. Çift, bu anı tutkulu bir öpücükle ölümsüzleştirdi.

Hayatımın ödülü”

Venedik Film Festivali’nde Fransız yönetmen ve oyun yazarı Florian Zeller’in yönettiği The Son adlı yarışma filminin yıldızı Hugh Jackman, Hollywood’un en romantiklerinden biri olarak kabul ediliyor. 53 yaşındaki yıldız, kırmızı halıda bu şöhretine yakışır bir davranış sergiledi. Birlikte geldiği eşi Deborra-Lee Furness’i kırmızı halıda öptü. Hufh Jackman’ın karısı için sürekli, “hayatımın hediyesi, hayatımın en büyük ödülü” dediği de bilinen bir gerçek.

Bellucci’nin büyüleyici cazibesi

Büyüleyici Monica Bellucci zarafetiyle Venedik’i fethetti.  Gerçek bir diva olan Bellucci, siyahı aşırı sadelik ve klasla yorumlayarak rafine ve şık bir görünüm elde etti. Güzelliği ve zarafetiyle herkesi fetheden Aktris, Dolce & Gabbana imzalı, uzun kollu ve V yakalı, alt kısmı yırtmaçlı ve hafif bir trençkotla hafifçe genişleyen uzun siyah bir elbise seçmişti.

Bellucci, Venedik Film Festivali’ne, 8. Günü galası yapılan Paolo Virzi’nin “Kuraklık” filminin galası  nedeniyle gelmişti. Yarışma dışı filmin oyuncu kadrosunda yer alan Bellucci, varlığıyla yine dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Çekici bakış, gerçek diva zarafeti: Kırmızı halıda bir kez daha orada bulunanları büyüledi; Zarif ve şık bir ikon olduğunu yeniden gösterdi.

Sürprizler şehri

Festivalin bir başka önemli anlarından biri Brad Pitt’ir omzunda gitarıyla beklenmedik bir şekilde Venedik Havaalanı’na inmesiydi.  

Pitt, daha sonra Lido’daki Excelcior Otel’e geçti. Nedeni Blonde’ydi. Çünkü şirketi Plan B Entertainment, Ana De Armas’ın Marilyn Monroe olarak oynadığı ve Andrew Dominik’in yönettiği filmde  Netflix’in yapımcılığını yapmıştı.  Ve o gün, Venedik’te Marilyn’in gerçek adı Norma Jean Baker’a odaklanan Blonde günüydü.

Joyce Carol Oates’in aynı adlı romanından uyarlanan biyografik filmde Marilyn Monroe’yu canlandıran Ana de Armas, kırmızı halıda filmin yapımcısı Brad Pitt ile birlikte şahane pozlar verdi.

Ve Blonde alkış rekoru kırdı

Ana de Armas, Brad Pitt’in yapımcısı olduğu Marilyn Monroe biyografisi ‘Blonde’ filminin Festivali galasında 14 dakika boyunca ayakta alkışlandı. Bu süre, festival için bir rekor anlamına geliyor. Brendan Gleeson ve Colin Farrell, ‘The Banshees of Inisherin’ filmiyle 13 dakika alkışlanmıştı.

 

York Düşesi ve Prens Andrew’un eski karısı Sarah Ferguson, Venedik’teydi ve yardım etkinlikleri ve Venedik Film Festivali ile ilgili olarak Tiziana Rocca’nın konuğuydu. Ancak Kraliçe Elizabeth’in sağlık haberini alınca Londra’ya döndü.

error: Content is protected !!