Vita Gazette

Le notizie dall’Italia.

İnsan dostlarımıza açık mektup

Sevgili insan dostlar,

Bu yıl her zamanki yeni yıl kutlamalarının yapılamayacağını biliyoruz. Ancak yine de gürültülü yapay oyunlar kullanacağınızın farkındayız. Sizinle yılın sonunu ve yenisinin başlangıcını kutlamayı çok seviyoruz. Hafızası iyi olmayanlar için yineleyelim: yüksek sesler bizi çok korkutuyor. Her gürültülü kutlamalarda o kadar korkarız ki kendimizi bile koruyamayız. Bu yüzden, yani korkudan, yani panikten de kendimizi tehlikeye atarız. Birçok arkadaşımızı böyle kutlamalarda, korku ve panik nedeniyle kaybettik.  Artık daha fazla toplu katliam yaşansın istemiyoruz. Bu nedenle bir araya gelmeye karar verdik. Tüylü dostlarımızın bize sunduğu tüylerle, kurtuluşumuz için yapılması ve sakınılması gerekenler konusunda bilgilendirmek için sizlere yazıyoruz.

Sevgili insan dostlar, hemen hemen hepiniz iyi biliyorsunuz ki işitme duyumuz özellikle gelişmiştir. Namluların çıkardığı sesler kafamızı karıştırır, sersemletir. Korkmuş tüylü arkadaşlar yuvalarından ayrılırlar ve hızla geri dönemedikleri için sersemlerler, genellikle soğuktan ölürler veya yüksek voltaj kablolarına çarparlar. Bahçeye, açık alana bırakılan -kedi köpek gibi- dört ayaklı arkadaşlar o kadar korkarlar ki, insan arkadaşlarını sevseler bile, kendi hayatlarını tehlikeye atarak kaçmaya çalışırlar. Bu yüzden arabaları fark edemedikleri için kaybettiğimiz çok arkadaşımız oldu.  Dostunuz kediler,  böyle günlerde gürültüden uzaklaşmak için evin içinde bile güvenli bir yer arar, en sığ yerlere gizlenirler. Bir an küçük kalplerimiz için ne büyük bir ıstırap olduğunu düşünün!  

O yüzden, biz kedi ve köpeklerle hayatı paylaşma şansına ve zevkine sahip olan insan dostlar, gece yarısından birkaç saat önce ve gürültülü havai fişeklerin sonuna kadar bizi kollarına almalarında fayda olduğunu bilirler…  Müzik ya da televizyonu açıp dikkatimizi dağıtmak isterseniz ve sonra bizi bisküvi ve çeşitli lezzetler ile de bizi şımartmak isterseniz buna karşı olmayacağız!!  !! hehe!! Seni görmediğimiz zaman sakinleştirici vermenin bir faydası yok. Bize iyi gelmedikleri gibi genellikle endişemizi de arttırıyorlar! En iyi sakinleştiricimiz yanınızda olmaktır: bizimle kalın, bizi de yanınıza alın. Seni kötü göstermeyeceğiz: Kalbinde pençe olabilir! Mümkünse, tüylü arkadaşları sersemletebilecek ve yavrularını kaybetmesine neden olacak doğayla çevrili yerlerde namlu atmaktan kaçının. Vahşi dostları bir araya toplamak bizim için kolay olmadı diyorsunuz, ama sizi temin ederim ki ilginiz de takdir edilecektir. Sizi daha fazla sıkmak istemiyoruz, bu yüzden Covid 19 pandemisi nedeniyle bu yıl en sakin geçen kutlamalarda, hayatımız için titremeden nice güzel zamanlar geçirmeyi umuyoruz! Teşekkürler, insan arkadaşlar!!

error: Content is protected !!