Vita Gazette

Le notizie dall’Italia.

15 yaşındaki Luca’nın otopsi raporu sonucu:

Suşi’den gelen enfeksiyon

Vita gazette – Napoli Vomero’da, Çinli bir işletmeciye ait Japon restoranında yemek yedikten sonra hayatını kaybeden 15 yaşındaki Luca Piscopo’nun soruşturma raporu tamamlandı. Raporda Luca’nın salmonella bakterisinden aldığı enfeksiyon nedeniyle hayatını kaybettiği bilgisi yer aldı.

Luca, 23 Kasım 2021’de iki arkadaşıyla birlikte restoranda öğle yemeği yedi. Sonrasında üçü de hastalandı. Gençlerde yüksek ateş, kusma ve ishal vakaları görüldü. Luca 7 gün sonra uykusunda hayatını kaybetti. Ve devamında restorana el konularak, teftişler yapıldı.  Rapora göre sıhhi olmayan mutfakta kötü depolanan, izlenmeyen yiyecekler bulundu. Ayrıca tıbbı müdahale de gerektiği gibi yapılmamıştı. Bu da trajik sonucu önleyemeyen bir başka neden olarak kayıtlara geçti.

Otopsiyi yapan adli tabip, ölüm nedenini “salmonella mikrobuna bağlı bir miyokardite’ye bağladı. Kalp kasının şiddetli bir iltihaplı hastalığı”  olarak belirledi. Bunu da rapora yazdı. Luca, gıda zehirlenmesi sonucu salmonella bakterisi kökenli kasılan miyokarditle hayatını kaybetmişti… 

Napoli Cumhuriyet Savcılığı, Vomero’da bir doğu mutfağının eksi sahibi Çinli girişimciye ve aile doktoruna yönelik soruşturmaların sonuçlandığına dair raporunu hazırladı.  Savcılar Federica D’Amodio ve Luigi Landolfi tarafından imzalanan iddianame ile Çinli işletmeci ve aile doktoruna yönelik kovuşturma süreci başladı.  

error: Content is protected !!