Vita Gazette

Le notizie dall’Italia.

Pizza ustası Antonio Condurro öldü

 

Vita gazette: Julia Robert’s’ın “Ye dua et sev” filmini izleyenler, sanatçının pizzayı ağzına götürdüğü, o büyüleyici sahneyi hatırlayacaklardır. O muhteşem pizza dilimini siz de ağzınıza götürmüş gibi olursunuz. Pizza’nın tadı size de bulaşmıştır… İşte bu sahnenin çekildiği, Napoli’nin tarihi merkezinin kalbindeki Forcella’da aynı isimli pizzacının kurucusu Michele’in 13 çocuğundan sonuncusu, Napoliten pizzacılarının dekanı Antonio Condurro hayatını kaybetti.

Napoli, eski bir mükemmellik geleneğinin tanığı, usta pizza yapımcısı Antonio Condurro’ya veda etti.  Condurro, 13 kardeşin en büyüğü, ağabeyi Salvatore ile birlikte tüm hayatını pizzacı restoranına adamıştı.  Bu sırada tarihe de tanıklık etmiş, Büyük Savaş sırasında Amerikalılar için pizzalar yapmıştı. Baba mesleğini tek başına götüren Antonio, müşterilerine sadece Margherita ve Marinara pizzalarını sunarak aile geleneğini koruyordu. Kızı Daniela ve yeğeni Alessandro, Michele’in The World’deki projesiyle ilgileniyor.

Kızı Daniele sosyal medyada, hemen herkesin duygularına seslenen bir mesajı babası için kaleme aldı.

“Teşekkürler baba, bizim için yaptığın her şey için, bizi güçlü ve cesur yaptığın için, seni her zaman seveceğim babacığım!! Keşke hala sesini duyabilsem, eskiden gülüşlerimizi özlüyorum, gülüşünü özlüyorum, gözlerini özlüyorum, seni koltukta televizyon seyrederken görmeyi özlüyorum. Özür dilemeliyim ve teşekkür etmeliyim… Seni anlamadığım zamanlar için özür dilerim, sana  söylemediğim her zaman için özür dilerim, kaçırdığım sarılmalar için, söylenmeyen sözler için, yaptığım hatalar için özür dilerim. Ama her şeyden önce teşekkürler çünkü sen bir baba oldun ve baba olmaktan asla vazgeçmedin. Sen olmasaydın asla başaramazdım, artık bizimle olmasan da hatıran ve gülüşün asla unutulmayacak!!!! Seni seven birçok arkadaşın vardı, çünkü farklı bir şeyin vardı, her zaman herkesin yanındaydın, her zaman müsaittin, herkesin arkadaşıydın, benim gururumdun ve öylesin. Bugün hayatımda ne kadar önemli olduğunu her zamankinden daha fazla anladım ve önümüzdeki birkaç yıl boyunca bu değerli anıları kalbimde tutacağım. Hoşçakal baba… gerçekten hoşçakal… hoşçakal Pizzaiolo…iyi yolculuklar. Daniela’n.”

error: Content is protected !!